Az akácfáról
Az akác a pillangósvirágúak családjába tartozó növénynemzetség. Hosszú életű és mégis gyorsan növő fa. Május második felében virágzik, lombfakadás után. Fagyigényes, meleg igényes, fagyérzékeny, szárazságtűrő. Észak Amerikában őshonos fa, 1620 körül hozta be Európába egy francia botanikus, Jean Robin. Magyarországon a 18. században kezdték betelepíteni.
Kemény, hazai fafajok között a legtartósabb fája van. A legtöbb akácfát már 30 éves korukban kivágják. Átlagosan 30-40 méterre nő.
Felhasználási területei
Az akácfa rengeteg területen hasznosítható, a szakemberek szerint a legtartósabb fafajta, ennek köszönhetően kültéren is jól alkalmazható. Nagyon rugalmas, jó fűtőanyag és nyers állapotban is jól ég. Megmunkálásához azonban érdemes szakembert felkeresni, hiszen nem egyszerű feladat és szerszámigényes is. Ragasztható megfelelő minőségben, azonban ebben az esetben is érdemes szakemberekre bízni feladatot, hiszen a ragasztási paraméterek megtervezésekor az akác tulajdonságait is figyelembe kell venni. Cégünk technológiájával, az általunk kifejelesztett ragasztóval az akácfa hossztoldása ma már megoldott, és nem kell félni a vetemedésről, korhadástól sem.
Kültéren teraszburkolat, homlokzatburkolat, kerti bútor, virágláda, lépcső, támfal, karám, oszlop készülhet felhasználásával.
Az akác lehetőségei hamar felismerték és beltéren is egyre többször alkalmazzák.
Környezetbarát
A fehér akác az egyik legkedveltebb alapanyag a kertépítésben. A környezettudatosság szempontjából is érdemes az akácot választani, hiszen felhasználásakor nincs szükség vegyszerekre. A faanyagban olyan természetes anyagok találhatók, melyek védelmet nyújtanak a rovarok és a gombák ellen.
Az akácfa ugyan kitermelésre kerül egy-egy termék előkészítése során, ám az erdőket hamar újratelepítjük – így végső soron a környezet számára is baráti megoldást választhat, ha akácfából készíti terasz- vagy homlokzatburkolatát. A messzi országokból érkező egzota fák ugyanis nem csak hogy nem kerülnek újratelepítésre, de a szállítás során számos káros anyag kerül kibocsátásra!